PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107521}

Amityville II: Opętanie

Amityville II: The Possession
5,5 2 783
oceny
5,5 10 1 2783
Amityville II: Opętanie
powrót do forum filmu Amityville II: Opętanie

Nie sądziłem, że sequel może być gorszy oryginału, który sięgnął dna. Ale tak właśnie jest. A co gorsza - pomijając już fatalne aktorstwo i totalny brak nastroju - to do filmu o nawiedzonym domu włączono cechy charakterystyczne dla slashera i filmu z wątkiem satanistycznym. Ów wątek, a mianowicie opętanie członka rodziny i starania się księdza o zbawienie duszy ofiary złego ducha zajmuje prawie całą drugą połowę filmu. Tak, gdzie wydaje się, że film powinien się skończyć, następuje zwrot i tu pytanie: czy twórcy nie czuli się głupio kręcąc to? I czy nie czuli się tak kręcąc wcześniejsze części fabuły? I tu nalezy dodać, że scenariusz napisał Tommy Lee Wallace, przyjaciel Johna Carpentera, jego wieloletni współpracownik, reżyser niesławnego "Halloween 3: sezon czarownic".

"Amityville II: Opętanie" to coś, na co nie warto poświęcić ani sekundy swojego życia.

ocenił(a) film na 6
Shiloh

Ten film to prequel człowieku. W preque'lu są opisywane wcześniejsze wydarzenia niż w oryginale. W Amityville 2 Possesion Sonny zabił całą swoją rodzinę, w Amityville (jedynce) za to państwo Lutz wprowadzili się do domu w którym wydarzyła się wyżej opisywana przeze mnie tragedia. Zgodzę się z tobą co do gry aktorów, byli sztuczni wręcz beznadziejni. Ode mnie 6/10.

Shiloh

Ludzie!!!O czym Wy mowcie???!!!!!Chcecie prawde czasu i prawde ekranu to wrzuccie sobie filmoteke z przed 40 lat i obejrzyjcie np. LOS CZLOWIEKA,gdzie mozna dostrzec kretynizmy typu dzielenie kromki chleba na 50 kwadracikow,choc Grzesiuk juz 20 lat wczesniej opisywal walke w obozie o kazda obierke ziemniakow!!!!!!To o czym piszecie to kino rozrywkowe-ma bawic i przyciagnac widza przed ekran,to nr1 tych filmow!!Wasze pseudo-opinie o grze aktorow,watkach itp.nadaja sie do archiwum X,a Wasza wiedza filmowa predysponuje Was do jury przydzielajacego Oscary!!!)))))))))))Z wielka nadzieja oczekuje Waszych kolejnych opini:))))))))))))))))))Hehehehehehe

ocenił(a) film na 9
zibi9194

Normaden dlaczego sądzisz że 2 to prequel brak tu logiki człowieku.Zobacz w pierwszej czesci były sceny z tego co się wydarzyło przed wprowadzą rodziny i to były sceny jak facec zabija z pistoletem dzieci które spią a w 2 dzieci zabił w zupełnie inny sposob.Jeśli możesz to mi to wyłumacz

ocenił(a) film na 5
Kareivis

Opetanie to wstep do 1 - tak jak napisal Normaden. Wystarczy znac historie Amytiville zeby sie domyslec. Bo tak a propos - morderstwa z Amityville sa prawdziwe, to znaczy pewnej nocy najstarszy syn zabil cala rodzine. Potem powiedzial na sali rozpraw ze byl opetany. http://www.amityvillemurders.com/ i http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/historia-domu-z-amityville,1,3626243,artykul .html

ocenił(a) film na 9
lonely_stoner

masz racje teraz to wiem ;)

Shiloh

czepiasz sie jak wesz ogona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones