PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 833
oceny
6,7 10 1 85833
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville
ocenił(a) film na 6

Bliska "faktów" jest pierwsza wersja, wierniejsza opowieści rodziny Lutz (wszyscy przeszli pomyślnie testy na wykrywaczu kłamstw). Ten remake przedstawia mocno zmienioną historię, choć bardziej umiejętnie.

ocenił(a) film na 4

Podobno było to oszustwo. Tutaj przeczytasz o domu z amityville: http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/historia-domu-z-amityville,1,3626243,artykul .html

ocenił(a) film na 7

Jedyne prawdziwe fakty w tym filmie to zabójstwo rodziny przez Ronalda DeFeo Jr oraz zakup posiadłości po nieboszczykach przez familię Lutzów... co do duchów uwięzionych w murach domostwa radzę podchodzić do tego z przymrużeniem oka.

ocenił(a) film na 7

osoby które się tym zajmowały po latach przyznali się że wszystko zostało sfingowane ;)

ocenił(a) film na 8
diablo5257

dobra dobra a teraz poproszę o wiarygodne źródełko :)

ocenił(a) film na 7
pawel997402

wystarczy że troche poszukasz , najlepiej na anglojęzycznych stronach , przy okazji Obecności były poruszane takie tematy ponieważ małżeńśtwo Warrenów również zajmowała się amityville i po latach przyznali się do sfingowania , ja wiele informacji dotyczących sfingowania tego znalazlem ok 3 miesiace temu jak wyszukiwałem informacji o Obecności więc śmiało możesz sobie poszukać bo jest troche info na ten temat ;)

ocenił(a) film na 8
diablo5257

No czytałem trochę to jest pół na pół jeśli chodzi czy jest to sfingowane czy nie,ale oglądałem też dokument o De Feo w którym on osobiście mówi że coś go popchnęło do zbrodni-jakieś głosy ''coś'' , oglądałem też dokumenty w których kolejni właściciele domu słyszeli głosy/trzaski itp. i każda rodzina po tych incydentach się wyprowadzała,przecież nawet w ciekawostkach filmu o Amityville pisze że Reżyser z całą ekipą słyszeli jakieś głosy/krzyki na planie filmowym podczas kręcenia

ocenił(a) film na 7
pawel997402

tu masz cytat z jednej strony (nie mozna linków tu dodawać )

''Cała historia odbiła się głośnym echem w Ameryce, zaczęto domniemywać, że może to być zwykła mistyfikacja. Całą sprawą zajęli się znani badacze zjawisk paranormalnych, chcąc doszukać się prawdy. Początkowo miejsce uznane powszechnie za nawiedzone odwiedziło dwoje ludzi: Ed i Lorraine, którzy uważali, że posiadają zdolności paranormalne. Według ich badań dom był nawiedzony przez duchy Indian, którzy porzucali w tym miejscu chorych członków swojego plemiona. Natomiast inni znawcy niewyjaśnionych zjawisk, w których znajdował się również dr Stephen Kaplan dowiedli, że cała historia nawiedzonego domu w Amityville to zwykłe oszustwo. Okazało się, że Georg Lutz wraz z Ronaldem DeFeo wymyśli tę całą historię dla celów zarobkowych. Dodatkowo Lutz nie mógł sobie poradzić z kredytem hipotecznym. Rodzina Cromartych, która wprowadziła się tego domu po Lutzach nie stwierdziła żadnej obecności nadludzkiej siły.''

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones