PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 833
oceny
6,7 10 1 85833
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville

POMOCY

ocenił(a) film na 5

mam do wszystkich wielką prozbe czy móglby mi kots polecic jakis mocny, ale naprawde mocny horror, dreszczowiec albo cos w tym stylu'
oglądalem juz wiele ale chyba cos ze mna nie tak bo jedynymi na których nie przysypialem albo mi sie nie chciało smiac były OMEN I EGZORCYSTA
Byłbym wdzieczny moze cos z lat 70 czy 80 ale prosze o cos naprawde wartego obejrzenia z klimatem i zebym sie mógł bac przez caly czas oglądania
Bylbym wdzieczny za pomoc

użytkownik usunięty
_maestro_x

Hmmm, proponuje film: Zemsta po latach (1980r.). Naprawde b. dobry klimatyczny horror.

_maestro_x

Ja proponuje film "Psychoza 2 " 1983 to jest naprawde straszny film.Bałam się go oglądać w niektórych momentach nawet wyłączałam telewizor...
Brrr......

_maestro_x

ja zawsze bałam się obejżeć "Milczenie Owiec". Dochodziłam do pewnego momentu oglądania i na tym koniec, bo sie strasznie bałam, a zaczynałam go oglądać chyba z 5 razy...do tej pory go jeszcze nie obejżałam w całości;)

ocenił(a) film na 8
MechanicznaPomarancza

ale tam nie ma nic strasznego ;)
pozdrawiam

pawel997402

jak dla mnie jest bardzo dużo strasznych rzeczy choćby ta karteczka na kółku w barze

Queen_J

żartujesz? :) Milczenie Owiec to nie horror tak w ogóle, no i nie ma w nim ani jednego strasznego momentu. To że trzyma w napięciu to co innego ;)

_maestro_x

może jeszcze "Wzgórza mają oczy" albo "Teksańska masakra piłą mechaniczną"

Queen_J

jemu chodziło chyba o takie prawdziwe horrory, a nie bryzganie krwią, bo to nie jest straszne tylko głupie do bólu :)

Queen_J

jak dla mnie te dwa filmy to komedia...

ocenił(a) film na 8
_maestro_x

klątwa 3 albo nawiedzony dom-dom państwa bell

ocenił(a) film na 8
_maestro_x

skoro podobał Ci się "Omen" i "Egzorcysta", to spróbuj "Demon: Historia prawdziwa" albo "Egzorcyzmy Emily Rose"... 2005r., ale za to oparte na autentycznych wydarzeniach :D... pZdR.

ocenił(a) film na 8
maniek5maniek

Polecam egzorcyzmy Anneliese Michel, nie jest to film ale dokument o wydarzeniach, na ktorych oparty jest film Egzorcyzmy Emili Rose. Po tym dopiero nie bedziesz mogl zasnac... gwarantuje

tworek133

Zwykle nic mnie nie rusza, ale po obejrzeniu, a przede wszystkim odsłuchaniu Egzorcyzmów Anneliese Michel siedziałam kilka nocy z rzędu przy włączonym świetle i błagałam, żeby nadszedł ranek ;D

ocenił(a) film na 9
googaify

Te głosy demonów zapadają w pamięć.. Szczególnie jak samemu ogląda sie taki materiał i w takim momencie gdy nie ma nikogo w domu.. Spać, spałam normalnie, ale długo sie zbierałam, aby usłyszeć te głosy.. Pamiętam, że wszystko zaczęło sie od tego dokumentu, który został puszczony na TVP.. ciocia powiedziała o nim mojej mamie i zaczeły gadać na temat opętan itp.
,,Egzorcyzmy Emily Rose'' też zapadają w pamięć, chociaż nie miałam schizy budzenia się o 3 w nocy, jak to niektórzy mieli.. Ale horror z niego nawet ciekawy dla kogoś kto sie interesuje tematyką opętań. :)


Troche sie rozpisałam, ale dziękuje wszystkim cierpliwym :)

_maestro_x

W egzorcyzmach Anneliese Michel najmocniejsza stroną są autentyczne nagrania jej głosu podczas opętania. Naprawde przerażające...

kamilsalamon

myślisz że na 100% sa autentyczne? Niby tak piszą, ale ja osobiście chyba jednak w to nie wierzę. Ten głos za bardzo się zmienia, a kobiece struny głosowe nie mogą wydawać takich dźwięków

ocenił(a) film na 9
googaify

Oczywiście, głosy wydobywały sie z kobiety, ale to nie były głosy kobiece.. nawet nie ludzkie..

ocenił(a) film na 10
_maestro_x

hmmm ja polecam może:
- Wrong Turn 1,2 (10\10)
- Wzgórza mają oczy 1,2 (10\10) (8\10)
- Lęk -Creep (10\10)
- Dom woskowych ciał (10\10)
- Rec (7\10)
- Ruiny (7\10)
- Egzorcyzmy Emily Rose (9\10)
- Gothika (8\10)
- Incydent na górskiej trasie (5\10)
- Przeczucie (6\10)
- Lustra (6\10)
- Oszukać przeznaczenie 1,2,3 (8\10) (6\10) (9\10)
- Zejście 1,2 (10\10) (10\10)
- Statek Widmo (7\10)
- Anakonda 1 (8\10)
- Głosy 1 (5\10)
- Bagno - the marsh (5\10)
-Blade wieczne Łowca 1 (6\10)
Może nie wszystkie są straszne ale trzymają w napięciu.

i nie polecam :
- Śmiertelne gorączka (2\10)
- Klątwa -the grudge (2\10)
- Hanniball Holocaus (1\10)
- Shutter - Widmo (1\10)
- Katakumby (3\10)
- Smakosz (4\10)
- Krwawa uczta (1\10)
- Szczęki (1\10)
Porażka ;)

mmonniaaa

Proszę Cie, Dom Woskowych Ciał - komedia. Chyba że lubisz patrzeć na frajerkę Paris ;) Drogi założycielu tematu. Tu będzie milion opinii i każda będzie inna, ale jeśli chodzi o dobry horror kieruj się 3 zasadami:
1.) Horrory ze starych lat, mimo że technika komputerowa nie była zawaansowana, są najlepsze, film przedstawiał sobą coś a nie tylko co w ówczesnych filmach-wystarczy trochę komputera, dobra obsada [dobra nie znaczy dobra tylko znana ;)] i lekką ilość golizny. I masz super film! [ 'ironia' ]
2.) Nie powtarzaj 10 historii : Oszukać przeznaczenie 1, 2 , 10 i 3/4, Piła 1 2 8 100. Max 3 części.
3.) Oglądaj wieczorem [albo w kinie], film od razu zyskuję profity oglądając w ciemności...

Rox_ana

Przepraszam że post pod postem. Jednak zapomniałam dodać- każdy boi się czegoś innego. Jednemu horrory z klaunem przyprawiają o drgawki, innych nawiedzony dom czy chińskie blade dziewczynki. Ja jestem w tej ostatnej grupie heh ;) Tak to jest :)

mmonniaaa

To Ty chyba dobrego horroru nie widziałaś...:D "Wzgórza mają oczy 1 & 2", "Dom woskowych ciał"- byłem na tych filmach podczas maratonów filmowych i to chyba nie najlepiej świadczy o horrorze, jeśli cała sala co chwilę wybucha śmiechem i bije brawo przy kolejnym trupie.

użytkownik usunięty
mmonniaaa

Cannibal Holocaust ;)

mmonniaaa

W ogole sie z Toba nie zgadzam. Tak jak autor postu jest tylko kilka filmow ktore mnie przerazilo. I m.in jest nim Widmo:) Nie wierze, ze dalas jeden pnk, chyba ze widzialas amerykanska wersje, bo to owszem, komedia. Klatwie tez bym nie dala 2 pnk;/
Od siebie dodam Blair Witch. Jak dla mnie bomba:]

użytkownik usunięty
mmonniaaa

shutter widmo poleciła bym wam a do tego ring(amerykańska spoko ale japońska jest lepsze)no może oglądałaś amerykańską wersję shutter to czytałam ,że jest cienka pozdrawiam wszystkich;**

ocenił(a) film na 7
_maestro_x

Szczęki porażka ? The Grudge porażka ? nie rozumiem czegos :)

ocenił(a) film na 6
BioHay

Nie rozumiem to ja dopiero Lęk 10/10 :)
To jeden, z najgorszych, najgłupszych i najśmieszniejszych horrorów.

_maestro_x

Oglądałeś "Egzorcyzmy Emily Rose" ? Polecam, a jeśli jesteś takim hardcorowcem jak piszesz to proponuję "Udręczeni" film wchodzi do kin 19 czerwca, ale już teraz można go zdobyć na dobrych stronach ze ściąganiem ale bez napisów polskich! Pozdrawiam i pragnę dodać ze dodatkowy efekt to fakt ze oba filmy są na faktach, myślę ze takie są najlepsze..

ocenił(a) film na 6
nataliat32

"Rec" - jeśli umiesz docenić dobre kino to ten film na pewno będzie Cię trzymał w napięciu... miałem podobnie jak Ty, ciężko było znaleźć horror który by mnie przeraził, więc myślę że powinno być ok ;].

CypherR

REC w tym nie ma nic strasznego. I do tego nuudny ;\\

_maestro_x

Proponuję posiedzenie sejmu z zaprzysiężenia Leppera i Giertycha na wicepremierów. Nie zaśniesz przez kilka dni

_maestro_x

Zdecydowanie"Widmo"(http://shutter.widmo.filmweb.pl/) Z tym, że wersja
tajska bije amerykańską na głowę i o nią konkretnie mi chodzi. Rok
produkcji 2004. Najlepszy horror, jaki w życiu widziałem.

ACAB

No ten film naprawdę potrafi przerazić, i ta scena na koniec, która pokazuje czemu koleś siedział taki zgarbiony, aż ciarki przechodzą.. Wszystkie filmy które zostały wymienione w tym temacie mogą przestraszyć, ja dodam tylko od siebie film "martwa cisza", bardzo się na nim bałem, ale pewnie dla tego że od dziecka przerażają mnie lalki, jakaś lalkofobia czy coś takiego :P

ocenił(a) film na 7
plestar

Jak ktos wyzej, polecam rowniez Psychoze, byl to swietny horror i napewno warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 7
plestar

Mam to samo odkąd siostra kazała mi oglądać "Laleczkę Chucky" w wieku pięciu lat :D Później bałam się każdego kąta, bo myślałam, że ona tam jest ;D

_maestro_x

Od siebie mogę polecić "Ptaki" i szczerzę nic więcej... Większość z tych filmów, które wymieniliście widziałam, ale się nie bałam. Niektóre owszem mają ciekawą fabułę, ale nie straszą (przynajmniej mnie). Może to ja jestem nienormalna, że mnie nic nie przeraża - nie wiem;D Jakoś przemawiają do mnie tylko te stare horrory z klimacikiem, ale to moje zdanie:)

_maestro_x

bla ja tam sie smialem na egzorcyscie hehehehe

ocenił(a) film na 3
_maestro_x

Jeżeli nie padł jeszcze taki tytuł filmu to ja proponuje Ci "Hostel" z 2005 r. i już nigdy więcej nie obejrzę tego filmu, za mocny jak dla mnie. U mnie w ulubionych jest kilka takich filmów, ale nie wiem czy będą cię satysfakcjonować (już padły nawet te tytuły filmów tutaj).

vinessa

ja jeszcze polecam "Hotel zła"

ocenił(a) film na 7
vinessa

Hostel nie straszny tylko obrzydza.

za długi

_maestro_x

Ja osobiście polecam film "Delikatna" abrdzo dobry klimatyczny horror :)

ocenił(a) film na 9
_maestro_x

nie wiem jak nikt mogl nie wymienic lsnienia z '80 i wyslannika piekiel czesc1,2 moze 3

_maestro_x

Jeśli śmiejesz się na horrorach to bym ci polecił psychologa (ciekawe co robisz na komediach).

_maestro_x

Polecam: Widmo (04', prod. Tajskiej), Nieodebrane połączenie (03', prod. Japońskiej). Ze starszych jeśli nie oglądałeś: Koszmar z ulicy wiązów (84'), Autostopowicz (wersja z lat 80') oraz Haloween (78').

ocenił(a) film na 8
_maestro_x

Mam taki sam problem ;)
Wszystko zalezy od tego co bardziej na Ciebie dziala. Niektorzy boja sie nawiedzonych domow i duchow, a na niektorych dziala krew i sadystyczne sceny :)
Ogladalam wszystkie z wymienionych tutaj filmow i szczerze na zadnym sie nie balam xD Ale to pewnie dlatego, ze ja uposledzona psychicznie juz jestem od tych wszystkich horrorow :P

Moge tutaj tylko wypisac te ktore mi sie w jakis tam stopniu podobaly, a nie przyprawialy o smiech jak to z niektorymi bywalo ;P

- Zly skret 1 (droga bez powrotu)
- Teksanska Masakra 1,2
- Martwa Cisza
- Amityville
- Widmo (wersja Japonska, czy jaka ona tam jest :P)
- Klatwa 1 (japonska)
- Ring 1 (USA)
- www.strach
- Udreczeni
- Sierociniec
- Inni
- Czerwona Roza
- Blair Witch Project
- Nienarodzony
- 13 duchów
- Lsnienie
- Ciemnosc

Hymm... chyba tyle :D Nie przychodzi mi nic innego do glowy. Na zadnym z tych filmow sie nie balam co prawda, ale kazdy ma w sobie cos innego. Uwazam, ze mimo iz niektore momenty w tych filmach sa troszke dziwne, a moze wrecz smieszne, to kazdy jednak cos ma fajnego. Ogolnie fabula i kilmat sa warte obejrzenia.

Pozdrawiam i pamietaj, ze kazdy ma inny gust ;)

Catrin_Alvarez

Jak mogły nie paść tytuły Martwe zło, czy filmy Dario Argento np Głęboka czerwień, czy Odgłosy. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
clouds78

Sierota to jest mocny horror...............

ocenił(a) film na 7
budus23

Horrory z lat 70-80 są raczej śmieszne w oobecnych latach a nie straszne :)

Horrory typu oszukać przeznaczenie, wzgórza mają oczy, zły skręt, zejście... są momentami straszne ale głównie obrzydzają człowieka dużą ilością krwi, wnęczności itp

Ja polecałbym Udręczeni lub Amityville lub troszke słabsze Głosy, to horrory bez dużego rozlewu krwi i organów ludzkich na ekranie, tylko pokazujące momentami mrożące krew w żyłach sceny ;)

ocenił(a) film na 7
Saltsin_yu

Dodam jeszcze do tych filmów Ring 1 i Egzorcyzmy Emily Rose ;)

Saltsin_yu

Mi się wydaje, że raczej w obecnych czasach kręcone horrory są: śmieszne :)

ocenił(a) film na 7
warzachew

Drogi ,,Warzachewie" mówiąc że w obecnych czasach horrory są śmieszne mylisz się, choć w pewnym stopniu przyznaję Ci rację, ale to filmy grozy np. z lat 80-70 są śmieszne, choć nie mówię tu np. o filmie Lśnienie lub trylogii Omena ;) lecz o takich jak np. Noc żywych trupów czy martwica mózgu ;D ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones