PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 763
oceny
6,7 10 1 85763
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville

Podczas wywiadu z Clintem Morrisonem George Lutz tak się wyraził na temat tego filmu:


CLINT MORRIS: Co sądzisz na temat nowego filmu “Amityville Horror”?

GEORGE LUTZ: Zostałem wykluczony z jakiegokolwiek w nim udziału, który mógł
pozwolić na rzetelne przedstawienie wydarzeń. Nie skonsultowano się z moją rodziną, a
kiedy poprosiłem prawnika, żeby dowiedział się, jakie są zamiary producentów odnośnie
tego remake’u, MGM pozwało mnie do sądu federalnego w Las Vegas. Każdy, kto słyszał
wypowiedzi aktorów o rzetelności tego filmu, uzna tę sprawę za dość zabawną. Aktorstwo
wymaga umiejętności. Niektórzy aktorzy podchodzą do swojej profesji poważnie.
Poświęcają czas, zgłębiając rolę. W przypadku, gdy opowiadane jest prawdziwe
zdarzenie, wgłębiają się w historię, pytają ludzi, którzy brali w niej udział. Tutaj, to po
prostu nie miało miejsca. Z tego, co przeczytałem w wywiadach, ten dzieciak uważa, że
scenariusz opowiada prawdziwą historię, bo tak mu powiedziano. I to mu wystarcza do
szczęścia. Nie chcę tutaj niczego bagatelizować, ponieważ ma to wszystko poważne
reperkusje, które będą się ciągnąć znacznie dłużej, niż pamiętać będziemy nazwiska tych
ludzi. Twórcy filmu wygłosili wiele niebywale nieprecyzyjnych stwierdzeń, w czasie
wywiadów promocyjnych i w materiałach prasowych. Ma to wprowadzić w błąd, przy
pomocy bzdur, które są czystą sofistyką. Jestem zbulwersowany wyzbyciem się
moralności w imię rozgłosu i promocji. To ma być o mojej rodzinie i 28 dniach, które
przeżyliśmy w tym domu. Zamiast tego, jest coś, co powstało w głowach obcych ludzi,
których nie obchodzi nic, poza wynikami kasowymi i zadufaniem w sobie. Kiedy kręcisz
film o prawdziwych wydarzeniach i żyjących ludziach, powinieneś myśleć o skutkach
tego, co robisz. Powinien być kontakt z tymi ludźmi, obejmujący dialog i odpowiedzialne
sportretowanie postaci. Powinna być moralna potrzeba przekazania publiczności wiernie
przedstawionej historii.

ocenił(a) film na 6
BlueMan2000

Najwyraźniej gość po prostu nie wie, co oznacza słowo "remake".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones