PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 833
oceny
6,7 10 1 85833
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville

hmm

ocenił(a) film na 5

jak dla mnie przewidywalny i mało straszny - oglądałem po ciemku w zupełnej ciszy ! . Zna
ktoś jakieś naprawde mocne horrory po których bede sie bał wyjśc do łazienki ??

ocenił(a) film na 7
amnzji_smak

Sierociniec (Orfanato, El)

ocenił(a) film na 7
amnzji_smak

eee tam Sierociniec jest cienki. ; p zreszta to nie horror tylko thriller. mi sie podobalo Grave Encounters - polecam !

ocenił(a) film na 5
wobiektywieswiata

Sierociniec nie był straszny, GE oglądałem już bardziej się bałem, ale ja szukam czegoś naprawdę strasznego, coś co może wywołać zawał ;)

ocenił(a) film na 7
amnzji_smak

no nie wiem. Silent Hill ?

ocenił(a) film na 5
wobiektywieswiata

Coś bardziej realnego ;) heheh

amnzji_smak

Oryginał sobie zobacz Amityville ma dużo lepszy klimat no i Brolin jest dobry. Sierociniec to dramat społeczny a nie horror jak dla mnie, a SH to genialna gra, film słaby strasznie. Miasteczko Twin Peaks sobie zobacz, halloween oryginalny, piątek 13-ego, egzorcystę tylko wszystko w wersjach z lat 70-tych, bo te nowe horrory, to straszą tylko tym jak można zniszczyć potencjał filmu.

ocenił(a) film na 5
ramok17

Bardzo Ci dziękuje ramok17, ale wszystkie te tytuły już widziałem. Chyba muszę sam rozpocząć poszukiwania ;) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
amnzji_smak

film 4/10 - przewidywalny, wszystko robione na "kupę"

ramok17

"bo te nowe horrory, to straszą tylko tym jak można zniszczyć potencjał filmu."
Roześmiałam się na głos - lepiej nie można było tego ująć:)
Każdego chyba straszy coś innego, ja bardzo bałam się Darkness, co wynika pewnie z tego, że ciemność mnie przeraża, więc film trafił w mój słaby punkt.

amnzji_smak

To chyba kwestia wrażliwości. Mnie wystraszył "Ring". Ponoć japońska wersja (oryginał) jest jeszcze mocniejsza. Nie mogłam spać w nocy, potem mi się jeszcze śniło i chodziłam ze dwa dni z dreszczami po plecach. Znam takich co ich nie ruszyło, ale generalnie bardzo warto ;)

menysek

Chyba masz rację co do wrażliwości. Nie bałam się na "Ringu" ani na tym oryginalnym ani na remake'u. Natomiast nie zapomnę "Śledztwa" Lema w teatrze tv z Mariuszem Bonaszewskim. To było przeżycie!:)

bemol33

Qurcze, chyba strachliwa jestem, bo "Śledztwa" Lema ze strachu nie przeczytałam do końca. Co prawda miałam wtedy lat 16 i byłam sama w domu, ale fakt faktem, że do Lema mam od tej pory uprzedzenie ;)
Przypomniał mi się też polski horror "Medium" - smakowity i chyba jedyny polski warty uwagi. Może jakoś strasznie nie straszy, ale ma swój klimat. Polecam autorowi wątku, jeśli nie widział.

ocenił(a) film na 8
amnzji_smak

Polecam "Ring" oklepany, pewnie ogladales, jesli nie, to nawet jak wiesz o co chodzi gdy ogladasz pierwszy raz to sie posrasz.
"Koszmar z ulicy wiązów", zobacz koniecznie oryginał z lat 80'
Polecam "Niepokój" jesli nie jestes zgorszony do LaBeouf, ja też byłem, ale film naprawde dobry i straszny mimo ze thriller.

ocenił(a) film na 5
danioterix

Uwielbiam LaBeoufa obejrzę NIEPOKÓJ resztę propozycji widziałem. Dzięki za odzew. Jak będę po seansie to podzielę się z wami wrażeniami.

ocenił(a) film na 5
amnzji_smak

haha Jednak Niepokój też widziałem, ale to nie horror , choć film niezły. :)

amnzji_smak

Zalezy jaki rodzaj horrorów lubisz czy preferujesz krwawe sceny cos a la Piła czy bardziej cos dla wyobrazni bo z tego to swietny jest Shining no ale to klasyk:) Ja bym to mogla caly czas ogladac:)

ocenił(a) film na 5
megan94

oglądałem ;p;p;p;p;p;p;p;p;p

ocenił(a) film na 2
amnzji_smak

Po tym nie wyjdziesz do łazienki ;]

http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+Anneliese+Michel-2007-476475

ocenił(a) film na 5
Meggido

masz jakis namiar na ten film ?

ocenił(a) film na 2
amnzji_smak

Generalnie można to odkopać na internecie, np. na Youtubie:

http://www.youtube.com/watch?v=97gMzXbOUss

Mam nadzieję, że to dobra wersja. Tylko poczekaj do wieczora ;]

ocenił(a) film na 5
Meggido

dzieki jak obejrze to podziele się wrazeniami :)

amnzji_smak

Zero odzewu od 23 września. Albo kolega znalazł to czego szukał i raczej nie będzie mu dane podzielić się swoimi wrażeniami, możemy jedynie wydedukować , że były zabójcze, albo po prostu odrzucił sugestię. Idąc dalej może nie ma czasu.

ocenił(a) film na 5
Pasza92

Nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia. Nie bałem się ;). Pozdrawiam.

amnzji_smak

Egzorcyzmy Anneliese Michel - cały film - Der Exorzismus von Anneliese Michel
Dobrze, że dałeś ;) Na podstawie tej historii powstał film: "Egzorcyzmy Emily Rose" jak dla mnie nie tak dobry i straszny jak ten dokument, który nie udaje filmu dokumentalnego aby bardziej nas przestraszyć, lecz naprawdę nim jest, czy ktoś wierzy w dokumentowaną historię jego rzecz.

ocenił(a) film na 8
amnzji_smak

a może http://www.filmweb.pl/film/Tunnel%2C+The-2011-608135

ocenił(a) film na 8
amnzji_smak

http://www.filmweb.pl/film/Oni-2006-327449

ocenił(a) film na 4
amnzji_smak

Przewidywalny, mało straszny i potwornie męczacy... ciągnie się i ciągnie...

użytkownik usunięty
amnzji_smak

podobno Nieznajomi trzymaja poziom. Tak slyszalem

amnzji_smak

moze "Omen", "Egzorcysta", "Widmo", "Koszmar z ulicy...", "Opetanie". mnie osobiscie najbardziej straszył bob z miasteczka Twin Peaks

amnzji_smak

Mnie nie jest nic w stanie wystraszyć jeśli chodzi o horrory. Oglądam je głównie dla mrocznej, ciekawej fabuły. Od siebie polecam:
Dead Silence (Martwa Cisza), Naznaczony (trochę słabszy), Shutter (taj. wersja), Lustra, It (To Stephena King'a), REC, a z gore: Hostel 1, 2, 3, Piła, ogólnie nie lubię tego typu horrorów. Krew i inne odcinania członków do mnie nie przemawiają.

amnzji_smak

Może "Kobieta w czerni"?

bemol33

waahahahahahahahahahahaha

amnzji_smak

"dom snow" oraz "nieproszeni goscie" moze nie sa zbyt straszne, ale wg mnie koncowka filmu zaskakujaca.
poszukuje horrorow bardziej dzialajacych na psychike niz takich, co jest w nich pelno krwi, polecacie cos?

ocenił(a) film na 7
amnzji_smak

..wiesz chyba nie znajdziesz takiego filmu, którego mógłbyś się bać..ja swego czasu podejrzewam , że podobnie jak ty, obejrzałam bardzo dużo horrorów..Ring, Martwe zło, Piła , Lśnienie. koszmar z ulicy Wiązów itd..dużo osób mówiło mi że to takie straszne, ale jak obejrzało się ich na prawdę dużo to z czasem zaczynają być nawet śmieszne..dlatego ja się przerzuciłam na thrillery- może nie są straszne ale za to ciekawsze..

amnzji_smak

może zapodaj jakieś filmy o psychopatach, nie typowe horrory ale thrillery właśnie jak przedmówca napisał. wczoraj byłam na Labiryncie i tam koleś który gra 'psychola' naprawdę budzi taki fajny wewnętrzny niepokój, nie znam konkretnych tytułów bo nie lubię często odczuwać tego rodzaju "niepokoju' aczkolwiek jak ktoś szuka wrażeń to jest to ciekawa opcja

ocenił(a) film na 5
amnzji_smak

Polecam "W paszczy szaleństwa", "Ukryty wymiar".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones